Adventné pedigovanie – Múzeum pre seniorov pokračuje aj v budúcom roku

Liptovské múzeum v Ružomberku zrealizovalo v pondelok 16.12.2013 v poradí už dvadsiate štvrté tohtoročné podujatie Múzeum pre seniorov, témou ktorého bolo adventné pedigovanie. Dámy popri pletení zvončekov, košíčkov a vianočných ozdôb z pedigu si pri šálke čaju povymieňali doma napečené koláčiky, ich recepty a nezabudlo sa ani na recept na tradičné medovníčky – pretože na predchádzajúcom stretnutí 9.12.2013 sme sa naučili zhotoviť si cukrovú polevu, ktorou sme potom zdobili svoje vianočné perníčky.

Nakoľko podujatie Múzeum pre seniorov má už – dá sa povedať – svoju stálu klientelu a stále pribúdajú noví záujemcovia, chceli by sme preto v tejto už trojročnej tradícii pokračovať aj v budúcom roku 2014. Máme pripravených niekoľko nových a zaujímavých nápadov.

Prvé novoročné tvorivé stretnutie pri čaji je naplánované tak, ako je už zaužívané, na nepárny pondelok 13.1.2014 o 9.00 hod. Po vzájomnej dohode zúčastnených dám budeme ešte pokračovať v pletení košíčkov z pedigu.

S radosťou privítame každého, kto chce v múzeu stráviť príjemné tvorivé chvíle a zoznámiť sa s niektorou expozíciou či výstavou.