KvM – Quilling – 22.4.2024

Pozývame Vás do Liptovského múzea v pondelok 22.4.2024 o 9:00 hod. na tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU. Zopakujeme si, alebo sa naučíme ďalšiu techniku - quilling, pomocou ktorej si vyrobíme papierové filigrány , ktorými môžeme zdobiť obrázky, pohľadnice, záložky, dekoračné knihy, alebo si vyrobíme quillingové 3D postavičky.

na plagát quillingový obrázok

Je potrebné priniesť si pomôcky a materiál : ručne alebo skartovačkou narezané A4 dlhé farebné papierové prúžky široké 0,3 - 0,5 cm, (alebo farebné papiere o dĺžke A4 + ručnú rezačku), pravítko, quillingové tvorítko (alebo ihlu s väčším uchom a kliešťami odštiknutým koncom uška zasadnú v drevenej paličke, prípadne narezanú drevenú špajdlu), orezávací nôž, nožnice, biele a farebné výkresové papiere, štetec, disperzné lepidlo (Duvilax, Hercules, Wurstol), ceruzku, a na ozdobu farebné glitre, korálky.

KvM Quilling2

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.