KvM – Quilling – 22.4.2024

11

V Liptovskom múzeu v Ružomberku v pondelok 22.4.2024 na tvorivej dielni pre verejnosť z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU sme s niektorými tvorivými dámami, ktoré naše pondelkové podujatia navštevujú už dlhé roky, po dlhšom čase „oprášili“ , alebo s novými dámami sa učili skrúcať a tvarovať tenké papierové prúžky technikou quilling, ktorá je výbornou pomôckou na precvičovanie si jemnej motoriky. Po zvládnutí točenia prúžkov a po vyrobení základných tvarov sme tieto použili a vytvarovali lístky, kvietky, filigrány, alebo malé 3D figurky.

Iné dámy pokračovali v načatej práci z minulých stretnutí – vyšívanie stuhou, korálkovanie, zdobenie črepníkov.

Nasledujúce stretnutie z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV 29.4.2024 sa bude niesť v znamení recyklovania pokazených alebo netradičného využitia nových zipsov.