KvM –Vyšívané stuhami

Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov o kreatívne tvorenie na ďalšie stretnutie z cyklu Kreatívne v múzeu, ktoré z technických príčin miesto pondelka bude v utorok 9.4. 2024 v obvyklom čase, od 9:00 hod. Ústrednou témou tvorivej dielne bude vyšívanie so stuhami. Po zvládnutí základnej techniky sa pokúsime vyšiť si pekný netradičný obrázok vhodný ako bytová dekorácia.
Na zhotovenie vyšívaného obrázku je potrebné priniesť si pomôcky a materiál: Kanavu alebo Panavu na vyšívanie, tupú ihlu s veľkým očkom, farebné saténové stuhy rôznej šírky – (0,5 cm - 1 cm - 2 cm - 4 cm), nožnice, zapaľovač, nite vo farbe stúh + klasickú ihlu, drevený rámik na vyšívanie, ihlicu, kliešte, papier na predkreslenie, mäkkú ceruzku a kopírovací papier.

Aj ďalšie stretnutie z technických príčin bude posunuté na utorok 16.4.2024, kedy budeme zdobiť hlinené kvetináče.

Vítaný je každý, kto má čas a chuť tvorivo stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.
Tešíme sa na Vás.

na plagát 2 maky