Tvorivá dielňa – Ružička z marcipánu

Tvorivosť, talent, šikovnosť, inšpirácia, iniciatíva … a mnoho iných vlastností je potrebných k tomu, aby človek vytvoril niečo pekné. Tentokrát tvorivé dielne, organizované v Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku, patrili seniorom z Liptovského Hrádku a blízkeho okolia a taktiež klientkám DSS.  Záujem bol skutočne obdivuhodný.

Pod odborným vedením Danky Fronkovej – pracovníčky ZŠ s MŠ J. D. Matejovie, s ktorou máme štandardnú spoluprácu, sme sa naučili vytvoriť marcipánovú ružičku na tortu.  Nezostalo to len pri ružičke, ale rôznorodosť tvarov, ozdôb a maličkých detailov na skrášlenie cukrárenských výrobkov sa zrazu znásobila.

S pribúdajúcimi rokmi človeku pribúdajú prirodzene aj skúsenosti, o čom svedčilo aj to, že sme si ich mohli navzájom odovzdať, získať dobrú radu i praktickú skúsenosť.

Perspektívne sme sa dohodli na ďalších tvorivých dielňach a iných programoch pre seniorov v Národopisnom múzeu Liptovský Hrádok a tešíme sa, že aj takouto formou a týmto spôsobom môžeme prispieť k tomu, aby bežné dni boli iné a príjemnejšie.

Anna Masárová
Národopisné múzeum Liptovský Hrádok